Izvor: Facebook grupa Zrinsko-frankopanska baština
I dok će većina medija nažalost medijski popratiti “velike” sudionike Noći muzeja koje je posjetilo najviše ljudi, ja ću poduprijeti ove “male” sudionike koji su se također potrudili, nacrtali radove i sudjelovali u Noći muzeja, ali nažalost nisu medijima bili interesantni.
E pa meni su interesantni baš oni, kao što mi je interesantan još jedan projekt kojeg ću uskoro predstaviti.
U Noći muzeja u OŠ Granešina bilo je izloženo šezdeset najboljih radova za što su njihovi autori od Školske knjige primili darove. Uz spomenute likovne radove bile su izložene slagalice s motivima granešinske narodne nošnje, glagoljica na crtežima, u računima te u prijepisu Oče naša. Ukupno su bila prisutna 73 posjetitelja.
U pripremi spomenutog događanja sudjelovale su: likovna pedagoginja Nina Horvat, prof., knjižničarka Lada Bobinac, prof., Jagoda Vukadin, prof., Ivanka Jantolek, prof., Ivana Markić, prof., Matea Perković, prof., Ana Domjan, prof., i Marija Cik, prof. Najveće bogatstvo Noći muzeja u OŠ Granešina je u neizmjernoj učeničkoj uživanciji i nadahnuću kojima zrače svi njihovi izloženi radovi. Izleti su odlična prilika za druženje, zabavu i upoznavanje s baštinom. Među fotografijama znamenitih hrvatskih građevina osmaši su sami odabrali što će slikati: Bakar, Bosiljevo, Brezovica, Brinje, Cetin, Crikvenica, Čabar, Čakovec, Drežnik, Drivenik, Dubovac, Grebengrad, Grobnik, Hrvatska Kostajnica, Kraljevica, Krapina, Krk, Lič, Lukavec, Novigrad na Dobri, Novi Vinodolski, Ogulin, Oštarije, Ribnik, Senj, Slunj, Šenkovec, Trsat, Veliki Tabor, Zrin. U Noći muzeja u OŠ Granešina bilo je izloženo šezdeset najboljih radova za što su njihovi autori od Školske knjige primili darove.
Stari grad Bosiljevo
Pavlinski samostan u Crikvenici
Stari grad Drežnik
Oštarije, crkva Blažene Djevice Marije od Čudesa
Stari grad Krapina
Stari grad Ribnik
Zrin, branič-kula
Ostale radove možete pogledati u grupi Zrinsko-frankopanska baština